2. HKL: Pazinjani ostavili Kraljevicu na minus 30 u prvoj utakmici ove sezone

Subota, 15. listopada 2016. 10:21 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Ghia Staff Pazin - Kraljevica 104:74

GHIA STAFF PAZIN - KRALJEVICA 104:74 (26:16, 36:26, 25:15, 15:15)

Suci: Hadžić (Pula), Stanković i Žagar (oba Rijeka)

GHIA STAFF PAZIN: P. Ćus 10, Fabris 5, Grbić 9, J. Ćus, Daus 12, Krstinić 24, Despot 4, Tomac 5, Ravnić 14, Belina 21.

KRALJEVICA: Mitić, Jashari, Đurić 16, Karabajić 8, Protega 14, Konjević 17, Kolić, Mandić 2, Frančišković, Paštar 3, Solis 7, Protić 15.

Pet osobnih pogrešaka: Tomac i Despot (oba Ghia staff Pazin)

Pazinski košarkaši nakon tri prijateljske utakmice sa jako kvalitetnim ekipama uspješno su otvorili sezonu 2016/2017 druge lige zapad pobjedom protiv Kraljevice.

Angažiranom igrom u svakoj od prve tri četvrtine (već u prvom poluvremenu izmijenili su se u igri svi domaći igrači) ostvarili su po deset koševa razlike.

U posljednjoj četvrtini omogućili su gostima izjednačeni rezultat.

Dva detalja ( oba u posljednjim sekundama svakog od poluvremena) u za promatrače utakmice gledljivom događaju treba istaknuti.

"Kecmanovski" koš sa tri četvrtine igrališta u svojem polju terena "vječitog mladića " Gregora Beline za 64-44 na poluvremenu, te zakucavanje Andra Krstinića nakon akcije čitave domaće petorke za konačnih 104-74 u posljednjoj sekundi utakmice.